Питання незалежності Каталонії

Конституційний суд Іспанії 14 грудня 2016 року одноголосно схвалив прохання іспанського уряду призупинити дію двох резолюцій парламенту Каталонії щодо референдуму про незалежність провінції у 2017 році.
Суд також попередив президента Каталонії Карлеса П’юджмонт і спікера парламенту Карме Форкаделя про те, що їм загрожує кримінальна відповідальність у разі невиконання цього рішення.
Нагадаємо, що 9 листопада 2015 року парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність від Іспанії. Уряд Іспанії одразу оскаржив це рішення, і дія резолюції була призупинена з 11 листопада 2015 року.
Натомість лідери Каталонії пообіцяли провести референдум про незалежність до вересня 2017 року зі згодою або без згоди центрального уряду, хоча воліли б консенсуального голосування, подібно до того, яке було у Шотландії в 2014 році.
15 січня 2017 року, за вісім місяців до спірного та все ще теоретичного референдуму про незалежність Каталонії, прихильники незалежності запустили нову кампанію. Як відомо, 6 лютого тисячі протестувальників влаштували пікет навколо будівлі суду в Барселоні, де в той час відбувався процес над колишнім очільником уряду Каталонії Артуром Масом. Його звинувачували у незаконному проведенні 2014 року неформального референдуму щодо незалежності регіону, який, за словами центрального уряду в Мадриді, не мав законної сили, бо суди визнали його неконституційним. Тоді з тих, хто проголосував, 80% висловилися за незалежність.