3 листопада 2016 року Високий суд в Лондоні вирішив, що ініціатива уряду про вихід Британії з Євросоюзу без згоди парламенту є незаконною. Уряд Великобританії має дочекатися схвалення парламенту перед стартом процедури виходу з Європейського Союзу. Раніше новообраний прем’єр-міністр Тереза Мей збиралася розпочати вихід з ЄС без згоди парламенту за статтею 50 Лісабонського договору до кінця березня 2017 року.
Сподівання британського уряду на оскарження рішення лондонського суду у Верховному суді Великобританії не виправдались: 24 січня 2017 року Верховний суд ухвалив рішення, згідно з яким Британія не вийде з ЄС, поки за це не проголосує парламент країни.
2 лютого уряд Британії оприлюднив план виходу з Європейського союзу, де, зокрема, зазначається, що директива про вільне пересування в країнах ЄС після Brexit не поширюватиметься на Сполучене Королівство.
13 березня британський парламент остаточно проголосував за Brexit: було ухвалено законопроект, який дає уряду право розпочати процес виходу країни з Євросоюзу. А вже 16 березня королева Великобританії Єлизавета ІІ дала формальну згоду на легалізацію процесу, підписавши законопроект про початок Виходу Британії з ЄС, про що повідомив спікер британського парламенту Джон Беркоу. Таким чином, Тереза Мей отримала право розпочати переговори щодо виходу Британії з ЄС.