Вибори президента в Австрії скасовано

Підсумки президентських виборів в Австрії скасовані таке рішення прийняв Конституційний суд країни за позовом представників правонаціоналістичної Партії свободи, яка оскаржувала результати голосування, за якими програв їхній кандидат.
«Це рішення не робить нікого ні переможцем, ні переможеним», – заявив глава Конституційного суду Герхарт Хольцингер, оголошуючи вирок. За його словами, суд ухвалив таке рішення, щоб зміцнити довіру до демократичних процедур та інститутів правової держави.
Тепер Міністерству внутрішніх справ, якому підпорядковуються виборчі служби, потрібно організувати нові вибори, на що знадобиться два-три місяці. У цей час президентські функції колегіально виконуватиме президія Національної ради Австрії.
У другому турі виборів президента Австрії у травні переміг колишній лідер «зелених» Олександр Ван дер Беллен. Після перерахунку бюлетенів, поданих поштою, він набрав 50,3% голосів і на 0,6% обійшов свого суперника – кандидата від націоналістичної Партії свободи Норберта Хофера.
Лідер Партії свободи Ханс-Крістіан Штрахе заявив про численні порушення під час підрахунку голосів і про те, що неправильно враховані були понад 570 тисяч бюлетенів.
Активне виборче право в Австрії має майже 6,4 мільйона осіб. Достроково, поштою, проголосували понад 850 тисяч осіб, і Ван дер Беллен переміг саме за рахунок підрахунку заздалегідь надісланих бюлетенів.