Розпочала роботу асоціація конституційної юстиції країн балтійського і чорноморського регіонів

З 30 червня по 1 липня в Кишиневі (Молдова) відбулось засідання Асоціації конституційної юстиції країн Балтійського та Чорноморського регіонів, перший з’їзд Асоціації присвячений темі «Роль конституційних судів у захисті демократичних цінностей».
У роботі Конгресу взяли участь члени Асоціації (конституційних судів Грузії, Литви, Молдови та України), а також гості з Азербайджану, Кіпру, Польщі, Румунії, Туреччини, США, а також від Венеційської комісії та інших міжнародних організацій.
У наступному році головування в Асоціації, яке цьогоріч належить Конституційному суду Республіки Молдова, буде передано Конституційному суду України.
З ініціативи Конституційного суду Литви і Конституційного суду Молдови Асоціація конституційного правосуддя країн Балтійського та Чорноморського регіонів була створена торік у Вільнюсі. Діяльність Асоціації спрямована на розвиток співпраці конституційних судів щодо розширення обміну досвідом між конституційними судами країн Східного партнерства ЄС та ЄС, сприяючи реалізації основоположних принципів демократії та їх консолідації в регіоні Східного партнерства.