Референдум в Угорщині

Національний виборчий комітет Угорщини відхилив ініціативу проведення референдуму про умови вступу України в Європейський Союз, за якими Закарпаття мало визначитися зі своєю територіальною належністю.
Таке рішення було прийнято на засіданні комітету в Будапешті 19 серпня.
Питання, яке пропонувалося винести на референдум в Угорщині, звучало так: «Чи бажаєте Ви, щоб угорський парламент затвердив Договір про приєднання між Україною та Європейським Союзом тільки за умови, щоб в Закарпатській області, в західній частині України, і зокрема в районі міста Берегово дозволено провести референдум щодо їх територіальної належності (право стати частиною Угорщини або іншої держави, стати суверенною державою або залишатися частиною України) і адміністративного статусу?».
Ініціатива проведення референдуму належала фізичній особі.
Виборчий комітет одноголосно ухвалив, що така ініціатива суперечить міжнародним договорам, а також Статуту ООН, який ратифікований угорським парламентом. Адже Статут забороняє державам-членам брати участь у справах, які підпадають під внутрішню юрисдикцію інших країн. Конституція Угорщини також забороняє проведення референдуму щодо міжнародних договорів.
На 2 жовтня в Угорщині заплановано проведення референдуму за квотами Європейського Союзу на мігрантів. Питання на референдумі звучатиме так: «Чи хотіли б Ви, щоб ЄС без згоди парламенту Угорщини займався врегулюванням питань, пов’язаних з особами, які не є громадянами Угорщини?».
За планом Єврокомісії Угорщина протягом наступних двох років має прийняти 2,3 тисячі біженців.