Призупинення голосування

Верховна Рада України наразі не голосуватиме в цілому за законопроект про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації влади, у якому, зокрема, містяться норми про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей. Про це повідомив голова Верховної Ради Андрій Парубій.
Те саме під час урочистого засідання Верховної Ради з нагоди 20-ї річниці Конституції України заявив і Президент Петро Порошенко.
Україна повернеться до розгляду змін до Конституції в частині децентралізації лише після створення умов у сфері безпеки на сході України.
«Зміни до Конституції у другому читанні голосуватимуть не сьогодні і не завтра… Очевидно, що для внесення змін до Конституції в цій частині є чіткі попередні умови, перш за все – у сфері безпеки», – заявив Петро Порошенко.
«Має бути встановлений повний та тривалий режим припинення вогню. РФ повинна вивести всі свої війська, зброю та техніку з території України. СММ ОБСЄ має встановити постійний моніторинг над тимчасово неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону. Має відбутися реальне роззброєння всіх незаконних угруповань на цій території, встановлення зон безпеки», – заявив президент.
Також Порошенко зауважив, що місцеві вибори на територіях тимчасово окупованого Донбасу мають відбутися «не під дулами бойовиків, а згідно з українським законом і відповідно до стандартів ОБСЄ». «Лише за дотримання таких умов я готовий буду звернутися до ВР із закликом проголосувати за зміни до Конституції у частині децентралізації у другому читанні», – додав президент.
Петро Порошенко також запевнив, що позиція України щодо внесення змін до Конституції в частині децентралізації знаходить повне розуміння з боку європейських партнерів, так само як і обрана модель правління. «Парламентсько-президентська модель – один з наслідків Революції Гідності, рівно як індикатор нашої причетності до європейської політичної культури», – заявив Порошенко.