V літня школа з конституційного права

Впродовж 25–30 липня 2016 року тривала V Літня школа з конституційного права «Верховенство права і конституціоналізм», відкриття якої відбулося у стінах Конституційного Суду України. Традиційно Літня школа була присвячена принципам і цінностям європейської конституційної традиції. В організації заходу взяли участь Конституційний Суд України, Координатор проектів ОБСЄ в Україні спільно з Асоціацією конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів.
У рамках роботи школи було розглянуто низку актуальних проблем конституційного права, належної правової процедури, верховенства права, а також системи захисту прав людини, що склалась у європейській правовій традиції.
Серед почесних гостей цьогорічної школи – голови конституційних судів зарубіжних держав: Алесандру Тенасе – президент Конституційного суду Республіки Молдова та Георгій Папуашвілі – президент Конституційного суду Грузії.
ДО УЧАСТІ В ЛІТНІЙ ШКОЛІ В РОЛІ ВИКЛАДАЧІВ ЗАПРОШЕНО ПРЕЗИДЕНТА НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ПРАВОВИХ НАУК ОЛЕКСАНДРА ПЕТРИШИНА ТА ПРЕЗИДЕНТА НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКА АКАДЕМІЯ» АНДРІЯ МЕЛЕШЕВИЧА. ТАКОЖ ПЕРЕД УЧАСНИКАМИ ШКОЛИ ВИСТУПАЛИ ВІДОМІ ВІТЧИЗНЯНІ ЕКСПЕРТИ, НАУКОВЦІ Й ДОСЛІДНИКИ В ГАЛУЗІ КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРАВА, ТЕОРІЇ І ФІЛОСОФІЇ ПРАВА, ЄВРОПЕЙСЬКОГО ПРАВА. СЕРЕД НИХ – ЮРІЙ БАРАБАШ, ОЛЕКСАНДР ВОДЯННІКОВ, МИКОЛА ГНАТОВСЬКИЙ, ДМИТРО ГУДИМА, ВАСИЛЬ ЛЕМАК, НАТАЛІЯ МІШИНА, СТАНІСЛАВ ПОГРЕБНЯК, СЕРГІЙ РІЗНИК, МИХАЙЛО САВЧИН, СТАНІСЛАВ ШЕВЧУК.