Україна і Грузія мають спільні цілі щодо членства в ЄС і НАТО – президенти

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, а також президент України Володимир Зеленський визнали, що обидві країни плекають спільні цілі щодо членства в ЄС і НАТО. Про це Зурабішвілі й Зеленський сказали в середу, 23 червня, під час зустрічі в Києві.
Зурабішвілі, зокрема, заявила, що спільні цілі України та Грузії передбачають деокупацію територій двох країн, інтеграцію з Європейським Союзом, вступ до Північноатлантичного альянсу (НАТО) і розвиток міжрегіональної співпраці.
“У нас є спільні цілі – деокупація, ЄС і НАТО, зростання міжрегіональної співпраці. Окупація – це наразі біль наших країн, збитки й виклик, – заявила Зурабішвілі, цитує інформагенція “Інтерфакс-Україна”. – Ми знаємо про важкий стан України, окупацію і дії на Сході України. Я висловлюю сім’ям загиблих військових співчуття і підтримку з боку грузинського народу”.
Зурабішвілі зазначила, що загальна мета України та Грузії полягає в інтеграції з ЄС, якій наразі немає альтернатив. “Ми вже досягли великого прогресу на цьому шляху – візова лібералізація, асоційований статус, програма Східного партнерства”, – додала вона.
“На шляху до НАТО наші країни досягли дуже великого успіху в напрямку сумісності, що підтвердив саміт Альянсу 14 червня, на якому була підтверджена політика відкритих дверей. І наше завдання на шляху інтеграції – посилити співробітництво, зокрема у сфері кібербезпеки та безпеки Чорноморського регіону”, – додала Саломе Зурабішвілі, яку цитує пресслужба Зеленського.
Володимир Зеленський також наголосив, що Україна та Грузія мають спільні цілі щодо набуття повноправного членства в Європейському Союзі та НАТО, а також спільне бачення подальшого розвитку програми Східного партнерства, повідомила пресслужба президента Зеленського.
Джерело: DW