Новий уряд Франції

Президент Франції Еммануель Макрон представив новий уряд, де було замінено низку міністрів, які пішли у відставку через корупційний скандал навколо партії MoDem. Президент представив оновлений уряд 21 червня. У ньому деякі вакантні посади обійняли маловідомі в політиці люди.
Так, міністром оборони Франції була призначена Флоранс Парлі, яка раніше відповідала за бюджетні питання в міністерстві економіки Франції на початку 2000-х років, а останніми роками обіймала посаду топ-менеджерки у французькій національній залізничній компанії SNCF.
Суддя конституційного суду Франції Ніколь Белюбе була призначена президентом на посаду міністром юстиції. А міністерство з питань європейських справ очолила Наталі Луазо, директорка престижної Національної школи адміністрації Франції (ENA), у якій навчалося багато представників політичної еліти Франції, включно з самим Макроном.
Крім того, Жак Мезар, який раніше очолював міністерство агропромислової політики, став міністром територіального планування. А аграрним відомством керуватиме колишній соціаліст Стефан Травер, йдеться на сайті уряду Франції.
Решта міністрів зберегли свої посади. У новому кабінеті нараховується 28 міністрів, половина з них жінки і половина – чоловіки.
Нагадаємо, зранку у середу, 21 червня, міністр юстиції Франції Франсуа Байру оголосив про відставку. Причиною цього кроку стало розслідування щодо партії MoDem, головою якої є Байру і яка перебуває у союзі з “Республікою на марші!” президента Макрона. Партійців MoDem підозрюють у хибному використанні коштів, які виділяє Європарламент, – мовляв, вони спрямовувалися на оплату роботи помічників депутатів, які працювали у Франції.
У цей же день стало відомо про відставку міністра з питань європейських справ Маріель де Сарнез, яка також представляє MoDem. Напередодні, 20 червня, колишня євродепутатка Сільві Гулар, яку Макрон призначив міністром оборони у своєму уряді, заявила, що не братиме участі в подальшій роботі кабінету. У цей же день уряд Франції пішов у технічну відставку, що традиційно відбувається після парламентських виборів в країні.