Звернення до правління Туреччини

Асоціація конституційної юстиції країн Балтійського та Чорноморського регіонів разом з Венеційською комісією висловлює свою глибоку стурбованість у зв’язку з наслідками спроби державного перевороту в Туреччині.
За доповідями турецьких ЗМІ, близько трьох тисяч суддів і прокурорів були заарештовані або відсторонені від посад, зокрема відсторонено двох суддів Конституційного Суду і п’ять членів Вищої ради суддів і прокурорів.
У такі важкі часи для Туреччини масові звільнення й арешти суддів не є прийнятним засобом відновлення демократії. «Як і будь-який громадянин, кожен суддя має право на справедливі процедури – дисциплінарну та/або кримінальну, – протягом якого його або її вина повинна бути належно доведена, а його чи її права на захист повинні дотримуватися», – зазначив у своїй заяві президент Венеційської комісії пан Джанні Букіккіо.
Насамперед, в демократичному суспільстві верховенство право повинно бути дотримано, а також незалежність судової системи. Важливим компонентом верховенства права є конституційне правосуддя, яке здійснює Конституційний суд. Конституційний суд Туреччини має важливе значення для підтримки держави і демократії, шляхом забезпечення верховенства Конституції і її дотримання державою, а також за рахунок збереження верховенства права і європейських стандартів в галузі прав людини, йдеться в заяві членів Асоціації конституційної юстиції країн Балтійського та Чорноморського регіонів, підписаних главами конституційних судів Молдови, Литви, Грузії та України.